«Τεσσάρα» η Λας Πάλμας

Στα νικηφόρα αποτελέσματα με εμφατικό τρόπο επέστρεψε η Λας Πάλμας, καθώς διέλυσε με 4-1 τη Μπέτις για την 31η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γκόμεζ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μπόατενγκ έκανε το 2-0. Στο 62’ ο Βιέρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 83’ ο Χεσέ από το σημείο του πέναλτι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του. Το γκολ της… τιμής για τη Μπέτις σημείωσε ο Ναβάρο στο 88’.

Η Λας Πάλμας έφτασε τους 38 βαθμούς και άφησε τη Μπέτις στη 15η θέση με 31 πόντους και χωρίς νίκη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι.