Λας Πάλμας – Αθλέτικ Μπιλμπάο: 0-2 (highlights)
Χετάφε – Λας Πάλμας 3-1: Ο Μαξίμοβιτς διευρύνει το προβάδισμα (video)
Λας Πάλμας – Οσασούνα: 1-1 (highlights)
Las Palmas - Ποδόσφαιρο

Las Palmas - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Λας Πάλμας-Σεβίλλη 0-2: Νίκη-ανάσα με παίκτη παραπάνω από το ξεκίνημα (highlights)
Μόλις στο 3ο λεπτό έγινε η φάση που καθόρισε το ματς. Ο Κόκο ανέτρεψε τον Γκούντελι, ο διαιτητής έδωσε κίτρινη η οποία μετατράπηκε σε κόκκινη μέσω VAR, με αποτέλεσμα να αλλάξουν οι ισορροπίες. Το παιχνίδι ήταν μέτριο, ο Ρομέρο
video
Μπαρτσελόνα – Λας Πάλμας 1-0: Με έμπνευση Φέλιξ και εκτέλεση Ραφίνια (highlights)
Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για της ομάδα της Βαρκελώνης, έστω κι αν δεν κατάφερε να σκοράρει, καθώς το γκολ του Ραφίνια στο 19΄ δεν μέτρησε με την χρήση του VAR, ως οφσάιντ, ενώ στο 35' η κεφαλιά του Λεβαντόφσκι τράνταξε το οριζόντιο
video
Λας Πάλμας-Βιγιαρεάλ 3-0: Μόνο νεοφώτιστη δεν δείχνει στο γήπεδο (highlights)
Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Λας Πάλμας στο ματς που άνοιξε το Σαββατιάτικο πρόγραμμα στην 20η αγωνιστική στη La Liga. Επικράτησε 3-0 της παραπαίουσας για άλλη μία φορά Βιγιαρεάλ και απομακρύνθηκε αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη, σε αντίθεση με τους Βαλενθιάνους που βλέπουν ορατό τον κίνδυνο.
video
Μπιλμπάο – Λας Πάλμας 1-0: Λύτρωση στο 94′ (highlights)
Με γκολ του Ουνάι Γκόμες που αποτέλεσε την "χρυσή" αλλαγή του Ερνέστο Βαλβέρδε, η Αθλήτικ Μπιλμπάο πήρε ένα πολύ σπουδαίο "τρίποντο" κόντρα στη μαχητική Λας Πάλμας που γνώρισε την πρώτη της ήττα μετά από τρία διαδοχικά θετικά
video
Λας Πάλμας – Κάντιθ 1-1: Ποδοσφαιρική… δικαιοσύνη στα Κανάρια Νησιά (hls)
Η Λας Πάλμας και η Κάντιθ "μοιράστηκαν" από ένα ημίχρονο και από ένα βαθμό, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Εστάντιο ντε Γκραν Κανάρια σε παιχνίδι για την 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.
video
Λας Πάλμας-Ράγιο Βαγεκάνο 0-1: “Σκαρφαλώνει¨όλο και πιο ψηλά (highlights)
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του Μπεμπέ, ο οποίος είχε περάσει λίγο πριν στο παιχνίδι, η Ράγιο Βαγεκάνο επικράτησε εκτός έδρας 1-0 της Λας Πάλμας και "βλέπει" τις ευρωπαϊκές θέσεις.