Σοσιεδάδ – Μπέτις 0-0: Χωρίς ευκαιρίες και οι δύο (hls)

Σε ματς χωρίς ιδιαίτερα καλές στιγμές Σοσιεδάδ και Μπέτις δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με τη διαφορά των δύο βαθμών ανάμεσα τους να διατηρείται στη βαθμολογία της La Liga

Δεν ήταν εύκολη η δημιουργία ευκαιριών και για τις δύο ομάδες από την αρχή του ματς, καθώς το πολύ τρέξιμο που ήταν κυρίαρχο στοιχείο ελαχιστοποίησε τους χώρους.

Tα στιγμιότυπα του αγώνα

Οι γηπεδούχοι πάντως αποδείχθηκαν πιο ευρηματικοί και με τον Νταβίντ Σίλβα να ενορχηστρώνει τις προσπάθειες τους από τον άξονα απείλησαν σε δύο περιπτώσεις με τον Ίσακ, στις οποίες επενέβη με αποτελεσματικό τρόπο ο Κλαούντιο Μπράβο. Για τους φιλοξενούμενους το σουτ του Γουίλιαμ Καρβάλιο που πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία ήταν ό,τι κατεγράφη ως καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σοσιεδάδ έδειξε αρκετά μπερδεμένη στη δημιουργία κι ήταν η Μπέτις εκείνη που δημιούργησε τις σημαντικότερες στιγμές με τους Ροντρίγκες, Κανάλες Φεκίρ χωρίς ωστόσο κάποια να βρει εστία.

Το τελικό 0-0 άφησε τους γηπεδούχους αήττητους και χωρίς να δεχθούν γκολ για έβδομο διαδοχικό ματς.