Αϊντχόφεν – Καμπούρ 5-2: “Βροχή” από γκολ και φάσεις (hls)

Η Καμπούρ βοήθησε να απολαύσουμε ένα σπουδαίο παιχνίδι.

Ένα από τα καλύτερα σε θέαμα παιχνίδια της τρέχουσας σεζόν στην Eredivisie έγινε στο Φίλιπς Στάντιον με την PSV να εικρατεί με το εντυπωσιακό 5-2 της μαχητικής Καμπούρ.

Οι φιλοξενούμενοι αν και τελευταίοι στον πίνακα της βαθμολογίας μπήκαν με το… μαχαίρι στα δόντια και μπήκε οδηγός στο σκορ στο 22ο λεπτό με τον Μπάλκ, ο οποίος έχασε τεράστια ευκαρία για το 0-2 ένα λεπτό μετά.

Η μπάλα… τιμωρεί τις χαμένες ευκαιρίες και η Αϊντχόφεν τα λάθη, έτσι λοιπόν ο Τσάβι Σίμονς δεν άφησε να πάει χαμένο το τεράστιο λάθος του Πάουλισεν και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έκανε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν την μπάλα στα πόδια του και πίεσαν πολύ, έκαναν ευκαιρίες και σκόραραν το 2-1 με τον Φαν Άνγχολντ στο 54ο λεπτό για να έρθει και το 3-1 δύο λεπτά αργότερα με τον Ελ Γκάζι.

Η Καμπούρ συνέχισε να παίζει ελεύθερα και με πάθος σε κάθε φάση και κατάφερε να μπει και πάλι στο ματς με γκολ του Γιάνσεν στο 61ο λεπτό.

Με πέναλτι πήρε ανάσα η PSV στο 65′ και τον Φάμπιο Σίλβα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Ελ Γκάζι και πάλι στο 88ο λεπτό.