Μπάρνσλεϊ – Σέφιλντ Γ. 0-1: Επιστροφή στην Championship με ήρωα Γουίντας (pic, vid)

Ύστερα από μία διετία η Σέφιλντ Γουένσντεϊ επιστρέφει στην Championship, καθώς νίκησε την Μπάρνσλεϊ με 1-0 στο «Γουέμπλει». Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση και στο 123' ο Γούιντας έδωσε την άνοδο στην ομάδα του.

Επιστορφή στην Championship για τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, ύστερα από δύο χρόνια απουσίας. Η ομάδα του Ντάρεν Μουρ πήρε τη νίκη με 1-0 στην παράταση κόντρα στην Μπάρνσλεϊ.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε ο Γούιντας στο 123′, ενώ οι τυπικά γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 49ο λεπτό ύστερα από την αποβολή του Φίλιπς με κόκκινη κάρτα.

Η Σέφιλντ επιστρέφει στη δεύτερη κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος, η ομάδα το 2021 υποβιβάστηκε στην League One μετά από εννέα διαδοχικές σεζόν πλέον, βρίσκεται ξανά εκεί που ανήκει.