Απίθανη Χέλμβαλ με καρέ τερμάτων, νίκες για ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και ΟΦΗ

Εντυπωσιακή ήταν η Έμιλι Χέλμβαλ και αναμφίβολα το πρόσωπο της 4ης αγωνιστικής στην Α Κατηγορία του ποδοσφαίρου γυναικών, καθώς πέτυχε καρέ τερμάτων στο 6-0 του ΠΑΟΚ επί της Καστοριάς.

Εντυπωσιακή ήταν η Έμιλι Χέλμβαλ και αναμφίβολα το πρόσωπο της 4ης αγωνιστικής στην Α Κατηγορία του ποδοσφαίρου γυναικών, καθώς η Σουηδή στράικερ πέτυχε καρέ τερμάτων στο 6-0 του ΠΑΟΚ επί της Καστοριάς.

Άνετο το πέρασμα του Παναθηναϊκού από τα Γρεβενά (3-0), νίκη της ΑΕΚ επί των Νέων Ατρομήτου (2-0), το 3Χ3 έκανε ο εκπληκτικός ΟΦΗ με επιβλητική νίκη στην Καρδίτσα!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α Κατηγορίας του ποδοσφαίρου γυναικών:

ΑΕΛ – Βόλος 2004 0-1

Ο Βόλος ήταν ο νικητής στο θεσσαλικό ντέρμπι, καθώς κέρδισε με 1-0 την ΑΕΛ στη Λάρισα με γκολ της Νικοπούλου στο 66ο λεπτό.

Τρίκαλα 2011 – Αστέρας Τρίπολης 1-0

Στο πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι, η ομάδα των Τρικάλων κέρδισε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης με γκολ της Τσούνη στο 8ο λεπτό.

Ολυμπιάδα Υμηττού – ΡΕΑ 1-3

H ΡΕΑ πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στη σεζόν, αφού επιβλήθηκε με 3-1 της Ολυμπιάδας στον Υμηττό.

Η Ματέους σκόραρε τα δύο πρώτα τέρματα της κρητικής ομάδας στο 28′ και στο 33′, ενώ η Μαρκουτσά σημείωσε το τρίτο γκολ του συλλόγου από το Ρέθυμνο στο 67ο λεπτό.

Το μοναδικό τέρμα της Ολυμπιάδας πέτυχε η Αργυριάδη.

Ελπίδες Καρδίτσας – ΟΦΗ 0-4

Mε εμφατικό τρόπο ο ΟΦΗ πέρασε από την Καρδίτσα, καθώς επικράτησε με 4-0 των τοπικών Ελπίδων με δύο τέρματα της Ριμπάνσκα, ένα της Μουστάγκ και αυτογκόλ από παίκτρια της θεσσαλικής ομάδας.

ΑΕΚ – Νέες Ατρομήτου 2018 2-0

Η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 των Νέων Ατρομήτου, στο γήπεδο των Σουρμένων, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α Κατηγορίας

Η Κόλλια στο 48’ κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε η Καπνίση, η οποία άνοιξε το σκορ. Η «Ένωση» διπλασίασε τα τέρματά της με τη Ντζάνη στο 89’, η οποία διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ – Καστοριά ΓΠΟ 6-0

Σαρωτικός ήταν ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Καστοριά, καθώς… διέλυσε την αντίπαλο του με 6-0. Η Χέλμβαλ έκανε το 1-0 στο 9ο λεπτό, ενώ η Σουηδή στράικερ πέτυχε και το δεύτερο τέρμα του Δικέφαλου στο 31′. Ο ΠΑΟΚ σκόραρε το τρίτο του γκολ με την Καλέση στο 59′, ενώ η Χέλμβαλ έκανε χατ τρικ με το τέρμα που σημείωσε στο 64ο λεπτό. Το 5-0 έκανε η Χαλατσογιάννη στο 68ο λεπτό και η Χέλμβαλ με καρέ τερμάτων στο 94′, διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Σειρήνες Γρεβενών – Παναθηναϊκός 0-3

Με… άνεση πέρασε ο Παναθηναϊκός από τα Γρεβενά, καθώς οι Πράσινες κέρδισαν με 3-0 τις Σειρήνες και επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Η Χαμαλίδου άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, η Κανέλλου στο 83ο λεπτό σκόραρε το δεύτερο τέρμα του Παναθηναϊκού και η Λόγου στο 85ο λεπτό πέτυχε το τρίτο γκολ του Τριφυλλιού στα Γρεβενά.