Ναντ – Μπαστιά 2-0: Ραντεβού με Μονακό στα ημιτελικά (hls)

Η Ναντ νίκησε δύσκολα τη Μπαστιά και πέρασε στους '4' του γαλλικού κυπέλλου.

Η Ναντ είχε την τύχη να κερδίσει πέναλτι στα πρώτα σαράντα δευτερόλεπτα με τον Κολό Μουανί, ο Λουντοβίκ Μπλας άνοιξε το σκορ και η Ναντ πήρε νωρίς προβάδισμα (1-0, 3ο λεπτό). Η Μπαστιά ήταν καλύτερη και κυριάρχησε σε ολόκληρο ημίχρονο. Δημιούργησε και απείλησε, όμως έπεσε πάνω στον Ρεμί Ντεσάν που κράτησε όρθια την ομάδα του.

Δείτε ΕΔΩ τα highlights του αγώνα

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ναντ άλλαξε εντελώς την αγωνιστική συμπεριφορά της και αποφάσισε να παίξει ποδόσφαιρο. Μετά από τρεις καλές πρώτες στιγμές, χτύπησε με την τέταρτη και τον Κολό Μουανί να βάζει παρθενικό γκολ στην διοργάνωση του κυπέλλου (2-0, 71ο λεπτό). Η Ναντ που πανηγύρισε το κύπελλο τελευταία φορά πριν από 21 χρόνια, αντιμετωπίζει τη Μονακό στα ημιτελικά που θα απολαύσετε στα κανάλια της nova αρχές Μαρτίου.