Χρειάστηκαν την παράταση οι «νερατζούρι»

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Ίντερ που επικράτησε 3-2 της Μπολόνια στην παράταση και πήρε το «εισιτήριο» για τους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Ίντερ που επικράτησε 3-2 της Μπολόνια στην παράταση και πήρε το «εισιτήριο» για τους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στο φανταστικό ψαλίδι του Μουρίγιο από το ύψος του πέναλτι στο 33′ και το γκολ του Παλάσιο στο 39′.

Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, ισοφάρισαν πριν το ημίχρονο με τον Τζεμάιλι στο 43′ και στο 73′ έφεραν το ματς στα ίσα με τέρμα του Ντονσά. Η πρόκριση κρίθηκε τελικά στον έξτρα χρόνο, με τον Καντρέβα στο 98′ να πετυχαίνει το καθοριστικό γκολ.

Ο Μάριος Οικονόμου αγωνίστηκε και στα 120 λεπτά με την Μπολόνια. Αντίπαλος της Ίντερ στα προημιτελικά θα είναι ο νικητής του ζευγαριού, Λάτσιο-Τζένοα, οι οποίες αναμετρώνται το βράδυ της Τετάρτης (22:00).