Πρώτη νίκη της Μίλγουολ στο πρωτάθλημα (Video)

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μίλγουολ στην 3η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ. Η ομάδα του Νιλ Χάρις επικράτησε με 2-1 της Ντέρμπι Κάουντι αξιοποιώντας ουσιαστικά το καλό πρώτο της ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη ευκαιρία τους στο παιχνίδι στο 7ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Γκρέγκορι με τακουνάκι άνοιξε το σκορ.
Η Μίλγουολ συνέχισε να πιέζει και να βγάζει ενέργεια στο γήπεδο πετυχαίνοντας δεύτερο γκολ στο 19′. Ο Γουίλιαμς σούταρε από μεγάλη απόσταση, η μπάλα κόντραρε στον Τομόρι και κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Κάρσον για το 2-0.
Ο Λάμπαρντ δεν είδε την ομάδα του να βελτιώνεται και έκλεισε τις αλλαγές του στο 68ο λεπτό.
Η ντέρμπι ξαναμπήκε στο παιχνίδι με το γκολ του Νιούτζεντ στο 73ο λεπτό (έξι λεπτά πριν είχε μπει στον αγώνα ως αλλαγή).
Ο ίδιος παίκτης είχε και την τελευταία διπλή ευκαιρία πρώτα με κεφαλιά και στη συνέχεια με προβολή στο 81′.
Αήττητη με 2 νίκες και 1 νίκη η Μίλγουολ και δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη τη ντέρμπι Κάουντι.