Mίντλεσμπρο – Ν. Φόρεστ 2-0: Νίκη και προσπέραση για τη Μπόρο (hls)

Παρότι η Νότιγχαμ Φόρεστ έλεγξε την κυκλοφορία της μπάλας στην αρχή της αναμέτρησης, ήταν εκείνη που βρέθηκε πίσω στο σκορ. Η Μίντλεσμπρο άρχισε να πιέζει ψηλά και να δημιουργεί δυσκολία στην ανάπτυξη των φιλοξενούμενων και σε μία από αυτές τις περιπτώσεις στο 17ο λεπτό, ο Ράιαν Γέιτς επιχειρώντας να επιστρέψει τη μπάλα στον τερματοφύλακα της ομάδας του, την έστειλε στα δίχτυα.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Το αυτογκόλ έδειξε να επηρεάζει τους παίκτες του Στηβ Κούπερ αλλά και να τονώνει την ψυχολογία εκείνων του Κρις Γουάιλντερ που απείλησαν σε ακόμη τέσσερις περιπτώσεις με τον Μπρις Σαμπά να τους σταματά στις τρεις εξ αυτών ενώ στην τελευταία του πρώτου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους η μπάλα πήγε στο δοκάρι μετά την προσπάθεια του Αϊζάια Τζόουνς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νότιγχαμ έδειξε να βρίσκει ρυθμό και να αναπτύσσει δραστηριότητα, όμως σε εκείνο το σημείο κι ενώ βρέθηκε σε δύο περιπτώσεις κοντά στην ισοφάριση ο Αντράζ Σπόραρ έγραψε το 2-0 που οδήγησε τους γηπεδούχους στη νίκη και την προσπέραση της Νότιγχαμ.