Μπόχουμ – Γκρόιτερ Φούρτ 2-1: Λιγοστεύουν οι ελπίδες των “Πράσινων” (hls)

Σημαντική εντός έδρας νίκη σημείωσε η Μπόχουμ, καθώς επικράτησε 2-1 της Γκρόιτερ Φούρτ και έκανε άλλο ένα βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία, ενώ διατήρησε και τις λίγες ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Η ομάδα του Τόμας Ράις άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Λέβεν, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Ράιτς πήρε το ριμπάουντ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Η Γκρόιτερ Φούρτ ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπέλα Κότσαπ, ενώ το νικητήριο τέρμα της Μπόχουμ σημείωσε ο Αντονί Λοσιλά στο 71ο λεπτό.

O Σταφυλίδης μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή, ενώ ο Λαμπρόπουλος έμεινε στον πάγκο της Μπόχουμ.