Μπόχουμ – Μπάγερν Μονάχου 3-2 (highlights)
video
Μπόχουμ – Μπάγερν Μονάχου 3-2: Ο Κέιν μειώνει, αλλά είναι πια αργά… (video)
video
Μπόχουμ – Μπάγερν Μονάχου 3-1: Ο Στόγκερ ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι (video)
video
Μπόχουμ – Μπάγερν Μονάχου: Ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους (video)
video
Μπόχουμ – Μπάγερν 1-1: Ο Ασάνο ισοφαρίζει στο 32′ (video)
video
Μπόχουμ – Μπάγερν Μονάχου 0-1: Ο Μουσιάλα ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα (video)
video
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Μπόχουμ 1-1 (highlights)
video
Μπόχουμ – Άουγκσμουργκ: Πιτσιρίκι έβαλε τα κλάματα λόγω ισοφάρισης (video)
Bochum - Ποδόσφαιρο

Bochum - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Μπόχουμ – Φράιμπουργκ 1-2: Έκτη σερί νίκη και ελπίδα Ευρώπης! (highlights)
Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι η Φράιμπουργκ έφυγε νικήτρια απέναντι στην Μπόχουμ, καθώς η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ επικράτησε με 2-1 στο "Ρουρστάντιον" και διατήρησε τις ελπίδες για την εξασφάλιση του ευρωπαϊκού "εισιτηρίου".
video
Μπόχουμ – Μπάγερν Μον. 3-2: Γιατί έπαψες Μπάγερν να θυμίζεις (highlights)
Η Μπόχουμ νικησε το φάντασμα της Μπάγερν Μονάχου με 3-2 και γέμισε χαμόγελα το Λέβερκουζεν. Η Μπάγερν Μονάχου έμεινε στο -8 από την κορυφή και για πρώτη φορά μετά από εννέα χρόνια έχασε τρία συνεχόμενα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.
video
Μπόχουμ – Άουγκσμπουργκ 1-1 : Απόδοση “δικαιοσύνης” για όλους! (highlights)
Ισόπαλο 1-1 ΄έληξε το ματς της Μπόχουμ με την Άουγκσμπουργκ. Ο Μπροσίνσκι με ανάποδο ψαλίδι άνοιξε το σκορ στο 33' και ο Ντεμίροβιτς εκτελώντας πέναλτι στο 91΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα
video
Ντόρτμουντ – Μπόχουμ 3-1: Φούλκρουγκ x3 και τετράδα (highlights)
Με το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του ο Νίκλας Φούλκρουγκ οδήγησε τη Ντόρτμουντ σε δύσκολη νίκη με 3-1 απέναντι στην Μπόχουμ. Μετά από έξι αγωνιστικές η Μπορούσια επέστρεψε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.
Μπόχουμ – Ουνιόν Βερολίνου 3-0: Νίκη “ανάσα” για τους “μπλε”
Στο 12ο λεπτό το παιχνίδι διεκόπη για τέσσερα λεπτά γιατί οι οπαδοί της Ουνιόν Βερολίνου πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο δεκάδες μπαλάκια του τένις και σοκολατάκια με περιτύλιγμα αντιγραφή νομισμάτων, ως ένδειξη διαμαρτυρίας για επικείμενη αύξηση στην τιμή των εισιτηρίων στους αγώνες.
video
Φράιμπουργκ – Μπόχουμ 2-1: “Τρίποντο” με ανατροπή (highlights)
Επιστροφή στις νίκες για την Φράιμπουργκ με 2-1 κόντρα στην Μπόχουμ στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα. Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με εξαιρετικό βολές στην κίνηση του Γκονζάλο Πανσέντσια