Την πάτησε από…αμούστακο η Ντόρτμουντ

Οι πρωταθλητές είχαν τον απόλυτο έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του εκτός έδρας αγώνα με τη Γκλάντμπαχ για την 23η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, αλλά τελικά έμειναν στο 1-1.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε στο 31ο λεπτό με πέναλτι του Γκέτσε και δεν έδειχνε να αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα.
Είχε λογαριάσει όμως χωρίς τον ξενοδόχο, που στην προκειμένη περίπτωση ήταν …κάποιος Αμίν Γιουνές.

Ο 19χρονος Γερμανός με καταγωγή από τον Λίβανο, στην δεύτερη συμμετοχή του στη Μπουντεσλίγκα πέτυχε το παρθενικό του γκολ στο 67ο λεπτό!

Ήταν μόλις το δεύτερο σουτ της Γκλάντμπαχ σε όλο το ματς αλλά ήταν αρκετό για να γίνει το κακό.

Ειδικά μάλιστα από τη στιγμή που δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ματς ο Σεμπάστιαν Κελ κατόρθωσε να αστοχήσει από τα έξι μέτρα προ ανυπεράσπιστης εστίας…