Χέρτα – Καρλσρούη 2-2: Την τιμώρησε η μπάλα (highlights)

Απίστευτο παιχνίδι στο Βερολίνο, ανάμεσα στην Χέρτα και στην Καρλσρούη με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό ύστερα από το τελικό 2-2. Η Χέρτα στο δεύτερο ημίχρονο έκανε τα πάντα για να πέσει θύμα του άγραφου νόμου του ποδοσφαίρου, καθώς έχασε ευκαιρίες που δεν χάνονται για να κάνει το 3-1 υπέρ της και τελικά έγινε το 2-2 με… διπλή κόντρα στους αμυντικούς της Χέρτα, σε σουτ του Γιένσεν.

Το σκορα άνοιξε η φιλοξενούμενη ομάδα με αυτογκόλ του Ζέφαϊκ, όμως η Χέρτα βρήκε δύο γκολ πριν φύγει το ημίχρονο, αρχικά με καταπληκτική κεφαλιά του Ρέεσε στο 30 και στο 42′ με τον ΝαΊντερλέχνερ.

Στο δεύερο μέρος όπως γράψαμε και πιο πάνω έγιναν όλα για να μην κερδίσει η Χέρτα και να πάρει ένα γκολ δώρο της τύχης η Καρλσρούη στο φινάλε του παιχνιδιού.