Ζανγκτ Πάουλι – Αννόβερο 0-0: Προσπάθησαν αλλά έλειψε το γκολ (highlights)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα τελείωσε το ματς ανάμεσα σε Ζάνγκτ Πάουλι και Αννόβερο για την 13η αγωνιστική της Bundesliga 2.

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Bundesliga 2 η Ζανγκτ Πάουλι, παρέμεινε αήττητη για ένατο ματς στην έδρα της, στο τελικό 0-0 με το Αννόβερο.

«Αφεντικό» στο πρώτο ημίχρονο η Ζανγκτ Πάουλι

Στο πρώτο ημίχρονο η Ζανγκτ Πάουλι, είχε τον απόλυτο έλεγχο της μπάλας. Η ομάδα του Χούρτσελερ, ξεκίνησε με 3-4-3 με τον Μανώλη Σάλιακα βασικό και από νωρίς κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό του αγώνα. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι δεν επέτρεψαν στους αντίπαλους να κάνουν ούτε μια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο.

Η πρώτη καλή στιγμή για την Ζάνγκτ Πάουλι, ήρθε στο 16 με τον Έγκεσταιν που νικήθηκε από τον Ζίλερ. Μάλιστα στο 23 πέτυχαν και γκολ με τον Σάαντ, το οποίο σωστά ακυρώθηκε καθώς η φάση ξεκίνησε από off side του Αφολαγιάν.

Στο 34 ο Έγκεστάιν απείλησε εκ νέου με κεφαλιά και στο 36, μετά από σέντρα του Σάαντ, ο Σάλιακας έκανε την προβολή χωρίς όμως να μπορέσει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Δεν απειλήθηκε και της έλειψε το γκολ

Οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο στο 46 με σουτ του Σάαντ. Η Ζάνγκτ Πάουλι, και στο δεύτερο ημίχρονο είχε τον έλεγχο εκτός από ένα δεκάλεπτο μέχτι το 60ο λεπτό που το Αννόβερο πίεσε αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 78 με τον Νίλσεν στην μοναδική καλή τους στιγμή στο ματς!

Στο 80΄, υπήρξε διακοπή στο ματς λόγω επεισοδίων ανάμεσα στην αστυνομία και τους οπαδούς του Αννόβερου.

Ζάνγκτ Πάουλι: Βασίλι, Βαλ, Σμιθ, Μετς, Σάλιακας, Μέτκαλφ, Χάρτελ, Τρόι, Αφολαγιάν(75΄Σινάνι), Έγκεστάιν(91΄Αμενίδο), Σάαντ

Αννόβερο: Ζίλερ, Άρεϊ Μπι, Χάλστενμπεργκ, Νόιμαν, Κεν, Λέοπολντ(97΄Κρίστιανσεν), Κούντσε, Ντεμ(80΄Μουρόγια), Σάουμπ(76΄Έρνστ), Νίλσεν, Τρεσόλντι(46΄Τρεσόλντι)