Παναχαϊκή – Ολυμπιακός Β’ 1-0: Τον βύθισε…

Νίκη - ανάσα για την Παναχαϊκή κόντρα στον Ολυμπιακό Β' οι Πατρινοί χρειάστηκαν ένα γκολ με τον Μπαρέ, δύσκολη η κατάσταση για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι παραμένουν στον... πάτο της βαθμολογίας.

«Χρυσή» νίκη για την Παναχαϊκή του Τάτση επί του Ολυμπιακού Β’ για την 7η αγωνιστική των πλέι-άουτ της Super League 2. Οι Πατρινοί στο 4ο λεπτό του αγώνα κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Παπαδούδης δεν νικήθηκε από τον Αλιμπέ.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μπαρέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με κεφαλιά μέσα από την περιοχή κέρδισε τον κίπερ του Ολυμπιακού Β’ για το 1-0. Η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη του αγώνα από τον διαιτητή. Η Παναχαϊκή βρίσκεται στην 8η θέση και στους 24 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός είναι στην 11η με μόλις 16.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπαρέ (89′ λ.τ Μπαρέ), Ζαμόρα, Προύντζος (89′ Λιοφάγος), Τραορέ, Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ, Ντε Ολιβέιρα (72′ Πετράτος), Αλίμπε (72′ Γαϊτανίδης), Χριστόπουλος (63′ Ιατρούδης).

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Λάιντνερ (88′ Κεραμίδας), Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (63′ Πινακάς), Παπακανέλλος, Κουτσίδης, Μαρίνος (75′ Βλαχομήτρος), Χ. Κωστούλας, Μουζακίτης, Αργυρίου.

Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας / Λευκάδας)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Τριαντάφυλλος (Κορίνθου)
Κίτρινες: Προύντζος, Πετράτος – Μπαγκαλιάνης