Μπόρνμουθ – Μπράιτον 3-0: Τα γρήγορα γκολ έκαναν τη διαφορά (highlights)

Την πιο ευρεία νίκη της στο πρωτάθλημα εντός του 2024 πανηγύρισε η Μπόρνμουθ.

Προερχόμενοι από το εκτός έδρας 1-0 επί της Γουλβς, η Μπόρνμουθ έκανε τη ζωή της πιο εύκολη με το 1-0 του Σενέσι μόλις στο 13ο λεπτό, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου. Το σκηνικό ήταν παρόμοιο και στο δεύτερο μέρος: μόλις μετά από επτά λεπτά αγώνα ο Ουνάλ χρίστηκε σκόρερ (είχε την ασίστ στο πρώτο γκολ) και έφτιαξε μαξιλαράκι ασφαλείας για την ομάδα του. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Τζάστιν Κλάιφερτ στο 87ο λεπτό. Με τη νίκη αυτή η Μπόρνμουθ ανέβηκε στην 9η θέση, ισόβαθμη με την Τσέλσι στους 48 βαθμούς αλλά με τους Λονδρέζους να έχουν δύο παιχνίδια λιγότερα.