Καϊζερσλάουτερν – Νυρεμβέργη 3-1: Όλα έγιναν στο «καυτό» πρώτο ημίχρονο (highlights)

Καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο με τέσσερα γκολ και την Καϊζερσλάουτερν να καθαρίζει το ματς σε δέκα λεπτά.

Καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο με τέσσερα γκολ και δοκάρι! Η Νυρεμβέργη μπήκε καλύτερα, όμως η Κάιζερσλάουτερν πέτυχε 3 γκολ μέσα σε 10 λεπτά. Στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Τάτσι με φοβερό σουτ, στο 26ο λεπτό ο Πολωνός Πούχατς αύξησε το προβάδισμα και στο 30ο λεπτό ο Άχε μετά από ασίστ του Πούχατς ανέβασε το δείκτη του σκορ (3-0). Η Νυρεμβέργη ξαναμπήκε στο ματς στο 37ο λεπτό με τον Σλάιμερ (3-1) και θα μπορούσε να πλησιάσει στο γκολ με το δοκάρι του Χάγιασι στο 42′.Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Άχε που δεν μπόρεσε να κλειδώσει το ματς, καθώς η Νυρεμβέργη πίεσε και έχασε ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Η Καϊζερσλάουτερν σημείωσε τρίτη διαδοχική νίκη και προσπέρασε την Νυρεμβέργη στην βαθμολογία.