Χέρτα-Βέχεν 0-1: Σκληρή τιμωρία… (highlights)

Η Βέχεν με γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε με 1-0 την Χέρτα στο «Ολυμπιακό Στάδιο» του Βερολίνου για την 2η αγωνιστική της 2.Bundesliga.

Ήταν ένα σκληρό φινάλε για τους πρωτευουσιάνους, οι οποίοι είχαν την κατοχή της μπάλας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αρκετές ευκαιρίες και δοκάρι.

Δέχτηκαν το γκολ στο 90+2 με σουτ έξω από την περιοχή και την μπάλα να βρίσκει και στα δύο δοκάρια πριν καταλήξει στα δίχτυα με σκόρερ τον Λάσε Γκίντερ για την Βέχεν που λίγο νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή.
Η Χέρτα είχε και οριζόντιο δοκάρι με τακουνάκι του Ταμπάκοβιτς στο 56’ μετά από πλάγιο του Ρίσε.

Στην κακοτυχία της προσθέστε και τον τραυματισμό του βασικού επιθετικού Νιντελέχνερ που αποχώρησε με θλάση στον οπίσθιο μηριαίο.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς για την Χέρτα.

Η Βέχεν πάντως είναι μια καλοδουλεμένη ομάδα η οποία δείχνει ότι θα παλέψει και μπορεί να μείνει στην κατηγορία, έχοντας ξεκινήσει και με ισοπαλία στο πρώτο ματς.