Μπακς-Νικς 109-122: Ο Μπράνσον ήταν ασταμάτητος (video)

Ο Τζέιλεν Μπράνσον πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στο Μιλγουόκι και οδήγησε τους Νιου Γιορκ Νικς στη νίκη 122-109 επί των τοπικών Μπακς.

Ο Αμερικανός παίκτης τελείωσε τον αγώνα με 43 πόντους, έξι ριμπάουντ, οκτώ ασίστ και ένα λάθος σε 39:26 λεπτά συμμετοχής. Ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο είχε 26 πόντους για τους νικητές και ο Αϊσάια Χάρτενστεϊν έκανε double double με 18 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε double double με 28 πόντους και 15 ριμπάουντ, σε 38:32 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε οκτώ ασίστ, ένα κλέψιμο, δυο κοψίματα και τέσσερα λάθη. Ο Μπόμπι Πορτίς τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους, ενώ ο Ντάμιαν Λίλαρντ σταμάτησε στους 23 πόντους. Αυτή ήταν η 46η φετινή νίκη των Νεοϋορκέζων σε 78 ματς, ενώ τα «ελάφια» γνώρισαν τη 31η φετινή τους ήττα σε 78 ματς και ενδέκατη εντός έδρας σε 40 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Μπράνσον από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 5, Αντετοκούνμπο 28, Λόπες 9, Λίλαρντ 23, Κόναγκτον 5, Πορτίς 24, Γκριν 2

Νικς: Χαρτ 7, Ανουνόμπι 4, Χάρτενστεϊν 18, ΝτιΒιντσέντζο 26, Μπράνσον 43, ΜακΜπράιντ 8, Ρόμπινσον 1, Μπογκντάνοβιτς 15