Γκρίζλις-Μπακς 107-112: Ένα ξέσπασα έφερε τη νίκη (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς έτρεξαν ένα σερί 20-2 στην τρίτη περίοδο, το οποίο τους οδήγησε στη νίκη 112-107 επί των Μέμφις Γκρίζλις, εκτός έδρας.

Κορυφαίος των φιλοξενούμενων για ένα ακόμα ματς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος έκανε double double με 33 πόντους και 13 ριμπάουντ. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε πέντε ασίστ, ένα κλέψιμο και τρία λάθη σε 41:11 λεπτά συμμετοχής. Double double από τον Ντάμιαν Λίλαρντ, ο οποίος είχε 21 πόντους και δέκα ασίστ, ενώ ο Μπρουκ Λόπες σταμάτησε στους 16 πόντους. Δεν αγωνίστηκε στο συγκεκριμένο ματς ο Θανάσης Αντετοκούνμπο. Από την άλλη πλευρά, ο Άντονι Έντουαρντς σταμάτησε στους 28 πόντους, ενώ ο Καρλ-Άντονι Τάουνς έκανε double double με 22 πόντους και 14 ριμπάουντ. Στους 13 πόντους ο Νικέιλ Αλεξάντερ-Ουόκερ, ενώ ο Ρούντι Γκομπέρ έκανε double double με δώδεκα πόντους και 19 ριμπάουντ. Αυτή ήταν η 36η φετινή νίκη των «ελαφιών» σε 57 ματς, ενώ οι «λύκοι» γνώρισαν τη 17η φετινή τους ήττα σε 56 ματς. Δείτε το σερί των Μπακς στην τρίτη περίοδο στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Τίμπεργουλβς: ΜακΝτάνιελς 2, Τάουνς 22, Γκομπέρ 12, Έντουαρντς 28, Κόνλεϊ 9, Άντερσον 8, Ριντ 8, Αλεξάντερ-Ουόκερ 13, Μόρις 5

Μπακς: Κράουντερ 2, Γ. Αντετοκούνμπο 33, Λόπες 16, Μπίσλεϊ 14, Λίλαρντ 21, Πορίτς 14, Κόναγκτον 8, Μπέβερλι 4