76ερς-Ράπτορς 121-111: Τριάδα… «φωτιά» (video)

Οι Φιλαδέλφεια 76ερς επικράτησαν 121-111 των Τορόντο Ράπτορς εντός έδρας, με τρεις παίκτες να έχουν πάνω από τριάντα πόντους.

Οι Τάιρις Μάξεϊ και Τομπάιας Χάρις σημείωσαν από 33 πόντους, με τον πρώτο να έχει και δέκα ασίστ, κάνοντας double double. Επίσης, είχε τέσσερα ριμπάουντ και τρία λάθη σε 40:51 λεπτά συμμετοχής. Ο Ζοέλ Εμπίντ έκανε και αυτός double double με 31 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Ο παίκτης των γηπεδούχων είχε επίσης εννέα ασίστ, δυο κλεψίματα, τέσσερα κοψίματα και έξι λάθη σε 34:59 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη πλευρά, ο Πασκάλ Σιάκαμ είχε 31 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων. Στους 19 πόντους ο Τζέικομπ Ποέλτλ, ενώ στους 17 πόντους σταμάτησε ο Γκάρι Τρεντ. Αυτή ήταν η 20η φετινή νίκη των 76ερς σε 28 ματς, ενώ οι «Ράπτορες» γνώρισαν τη 17η φετινή τους ήττα, επίσης σε 28 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των γηπεδούχων στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

76ερς: Μόρις 7, Χάρις 33, Εμπίντ 31, Ούμπρε 8, Μάξεϊ 33, Χάουζ 3, Κορκμάζ 2, Ριντ 4

Ράπτρος: Μπαρνς 12, Σιάκαμ 31, Ποόλτλ 19, Ανουνόμπι 12, Σρέντερ 6, Τρεντ 17, Φλιν 2, Ατσιούβα 4, Πόρτερ 5, ΜακΝτάνιελς 3