Ράπτορς-76ερς 107-114: Πέρασαν από το Τορόντο (video)

Οι Φιλαδέλφεια 76ερς νίκησαν 114-107 τους Τορόντο Ράπτορς εκτός έδρας, έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Ζοέλ Εμπίντ και Τάιρις Μάξεϊ.

Ο πρώτος τελείωσε τον αγώνα με 34 πόντους, εννέα ριμπάουντ, οκτώ ασίστ, ένα κλέψιμο, δυο κοψίματα και ένα λάθος σε 35:21 λεπτά συμμετοχής. Ο δεύτερος είχε 34 πόντους, έξι ριμπάουντ, επτά ασίστ, ένα κόψιμο και ένα λάθος σε 40:34 λεπτά συμμετοχής. Στους 18 πόντους ο Κέλι Ούμπρε για τους φιλοξενούμενους. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Σκότι Μπαρνς είχε 24 πόντους και ο Γκάρι Τρεντ 17. Ο Ντένις Σρέντερ έκανε double double με 15 πόντους και δέκα ασίστ. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των 76ερς σε δυο ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι «Ράπτορες» γνώρισαν τη δεύτερη φετινή τους ήττα σε τρία ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των Εμπίντ και Μάξει από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Ράπτορς: Μπαρνς 24, Σιάκαμ 11, Ποέτλλ 6, Τρεντ 17, Σρέντερ 15, Ατσίουα 6, Ντικ 16, Φλιν 7, Μπούτσερ 5

76ερς: Χάρις 15, Τάκερ 3, Εμπίντ 34, Μέλτον 2, Μάξεϊ 34, Ούμπρε 18, Μπέβερλι 2, Ριντ 4, Χάουζ 2