Διπλά για Ολυμπιακό και Φοίνικα

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Volleyleague ο Ολυμπιακός, ο Φοίνικας Σύρου και ο Άρης.

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Volleyleague ο Ολυμπιακός, ο Φοίνικας Σύρου και ο Άρης. Οι “ερυθρόλευκοι” χωρίς τους τραυματίες Στεφάνου (πρόβλημα στο γόνατο) και Ποτότσνικ (ανέτοιμος), επικράτησαν 3-0 σετ (25-18, 26-24, 25-20) της Λαμίας στο Χαλκιοπούλειο σε ματς που κρίθηκε στο δεύτερο σετ. Η Λαμία είχε το προβάδισμα με 24-21, ο Καζάζης έριξε τον πρώην Λαμιώτη Θάνο Μαρούλη στο ματς και με δικά του σερβίς ο Ολυμπιακός έγραψε σερί 5-0 κατακτώντας το σετ. Στην Κηφισιά ο Φοίνικας ίδρωσε για να κάμψει με 3-1 σετ (22-25, 25-14, 33-31, 25-23)την αντίσταση των γηπεδούχων. Τέλος ο Άρης κέρδισε στις λεπτομέρειες με 3-0 σετ (26-24, 25-23, 25-21) τη νεοφώτιστη Νίκη Αιγινίου. Σε λίγο αναλυτικό ρεπορτάζ από τους αγώνες…