2ος Όμιλος : Βόλτα στο Βελιγράδι για την Τότεναμ (video)

Η Τότεναμ πέρασε εύκολα από το Βελιγράδι. Νίκησε με 4-0 τον Ερυθρό Αστέρα και έγινε φαβορί για την πρόκριση παρέα με την Μπάγερν Μονάχου.

Το παιχνίδι ζωντάνεψε μετά το ημίωρο. Ο Λο Σέλσο σκόραρε (34′) αφού Κέιν και Σον ήταν άστοχοι. Ο Ερυθρός Αστέρας είχε ευκαιρίες, δυο δοκάρια και μπορεί να αισθάνεται αδικημένος από το 0-1 του ημιχρόνου.

Με μια ωραία αντεπίθεση ο Σον πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 57ο λεπτό και πέτυχε ακόμη ένα σε κενή εστία μετά από ασίστ του Ρόουζ στο 60ο λεπτό. Το τελικό 0-4 σημείωσε ο Έρικσεν στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ : Μπόργιαν, Γκόμπελιτς (46′ Γιάντερ), Μιλούνοβιτς, Ντέγκενεκ, Ρόντιτς, Πέτροβιτς, Γιόβαντσιτς (62′ Κάνιας), Γκαρσία (67′ Μποάτσι), Μάριν, Φαν λα Πάρα, Πάβκοβ

ΤΟΤΕΝΑΜ : Γκατσανίγκα, Φόιτ, Σάντσες, Ρόουζ, Ντάιερ, Λο Σέλσο, Εντομπελέ, Άλι (62′ Έρικσεν), Σισοκό, Σον (75′ Σεσενιόν), Κέιν

Στο άλλο ματς του ομίλου η Μπάγερν Μονάχου νίκησε 2-0 τον Ολυμπιακό.