Με ανατροπή τη νίκη η Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή στην Μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε 3-2 της -ισόβαθμής της ως σήμερα- Νυρεμβέργης, σε αγώνα της 28ης ημέρας.

Η Φράιμπουργκ έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή στην Μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε 3-2 της -ισόβαθμής της ως σήμερα- Νυρεμβέργης, σε αγώνα της 28ης ημέρας. Η Νυρεμβέργη ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με το γκολ του Πόγκατετς, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Κρμας στο 23ο λεπτό. Στο 45ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντρμιτς η Νυρεμβέργη πήρε και πάλι το προβάδισμα με 1-2. Στο 53ο λεπτό ηταν η σειρά της Φράιμπουργκ να χτυπήσει πέναλτι, ο Μεχμέντι ευστόχησε και ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2 για να χαρίσει τη νίκη με 3-2 στους γηπεδούχους ο Κλάους στο 65ο λεπτό.