Εύκολο απόγευμα για την Ανόρθωση

Η Ανόρθωση αντιμετώπιζε την Αγία Νάπα για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κύπρου και δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα επικρατώντας 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Τόνι Κάλβο να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Ανόρθωση πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Μακρή στο 56ο λεπτό και ουσιαστικά «κλείδωσε» τη νίκη. Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά στο 71ο λεπτό με τον Παναγιώτοφ αλλά ο Μακρής τέσσερα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 3-1.Το τελικό 4-1 έγραψε στο 84ο λεπτό ο Αβραάμ.

Έτσι, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 25 βαθμούς και πέρασαν στην έκτη θέση ενώ η Αγία Νάπα έμεινε στους εννιά πόντους και την τελευταία θέση.