Match Center
Ayia Napa - Ποδόσφαιρο

Ayia Napa - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ένα έφτανε στον ΑΠΟΕΛ
Με 1-0 πέρασε από την έδρα της Αγίας Νάπας ο ΑΠΟΕΛ για τη 12η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας.
«Καθάρισε» ο Μπαντιμπανγκά
Με δύο τέρματα του γνώριμου στα ελληνικά γήπεδα Μπαντιμπανγκά, η Ομόνοια νίκησε την Αγία Νάπα με 2-1 στο «Τάσος Μάρκου» για την πέμπτη αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος.
Αποχαιρέτησε τυπικά ο Οθέλλος
Ολοκληρώθηκε η διαδικασία του ομίλου υποβιβασμού στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα, με τον Οθέλλο να μένει στην ισοπαλία 2-2 με την Αγία Νάπα εκτός έδρας και να χάνει και τυπικά την κατηγορία, γνωρίζοντας τον υποβιβασμό στη δεύτερη Κύπρου!
Εύκολο απόγευμα για την Ανόρθωση
Η Ανόρθωση αντιμετώπιζε την Αγία Νάπα για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κύπρου και δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα επικρατώντας 4-1.
«Ψυχρολουσία» για ΑΠΟΕΛ
Ο ΑΠΟΕΛ... κρατούσε τη νίκη για 90' λεπτά κόντρα στην Αγία Νάπα για τη 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος, όμως κατάφερε να τη χάσει, δεχόμενος γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Τρίποντο ελπίδας
Νίκη που τις δίνει ελπίδες για κάτι καλύτερο σχετικά με την παραμονή στην κατηγορία πέτυχε η Δόξα Κατωκοπιάς επί της Αγίας Νάπας για τη 13η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.
Όλα στο μηδέν!
Η δωδέκατη αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε με την αναμέτρηση του «Τάσος Μάρκου», όπου η Αγία Νάπα έμεινε στην ισοπαλία 0-0 με τον Εθνικό Άχνας.
Απόλυτος ΑΠΟΕΛ
Το 3/3 έκανε στην Κύπρο ο ΑΠΟΕΛ, που μετά την καλή εμφάνιση και τιμητική ήττα στο «Καμπ Νου» από τη Μπαρτσελόνα (1-0) πέρασε με 3-1 από την έδρας της Αγίας Νάπας.
Πρόκριση για τον Απόλλωνα Λεμεσού
Ο Απόλλωνας Λεμεσού έμεινε στο 1-1 με την Αγία Νάπα, στο «Τσίρειο», με το 2-0 υπέρ του, όμως, στο πρώτο παιχνίδι πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου.
Πρώτη νίκη για Αγία Νάπα
Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Αγία Νάπα που επικράτησε με σκορ 1-0 του Εθνικού Άχνας στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής.