Μίλγουολ – Λέστερ 2-3: Πιο αποτελεσματική (highlights)

Η Λέστερ ήταν πιο αποτελεσματική από την Μίλγουολ και προκρίθηκε με τη νίκη 3-2 μέσα στο Ντεν.

Με την πρώτη επίθεσή της η Λέστερ άνοιξε το σκορ στον αγώνα με την Μίλγουολ με σκόρερ τον Κάσαντεϊ (16′) και μετά ο σκόρερ εγινε δημιουργός για να πετύχει το 0-2 ο Περέιρα (39′).

Από κοντινή απόσταση ο Γουότμορ μείωσε με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου (56′) αλλά η απάντηση από τις Αλεπούδες ήταν άμεση με τον Κάνον για το 1-3 (61′).

Ο Φλέμινγκ έδωσε ενδιαφέρον στο φινάλε του αγώνα μειώνοντας στο 86ο λεπτό αλλά η κυπελλούχος του 2021 και πρωτοπόρος της Championship κράτησε τη νίκη και την προκριση.