Παναθηναϊκός Β – Μακεδονικός 1-1: Λύτρωση στην εκπνοή! (hls)

Ο Παναθηναϊκός Β' κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στον Μακεδονικό στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Παναθηναϊκός και Μακεδονικός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 για την 22η αγωνιστική του νότιου ομίλου της Super League 2. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κρατούσε το τρίποντο στο ΟΑΚΑ μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς είχε ανοίξει το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη από το 74′. Ο Λεωνιδόπουλος πέτυχε αυτογκόλ στην εκπνοή του αγώνα και διαμορφώθηκε το τελικό 1-1. Ο ο Αθανασακόπουλος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Λεωνιδόπουλος στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλε στα δίκτυα της ομάδας.

Πλέον οι δύο ομάδες απέχουν μόλις έναν βαθμό μεταξύ τους, με τον Μακεδονικό να βρίσκεται στην 7η θέση με 26 βαθμούς και τον Παναθηναϊκό Β’ στην 8η με 26 βαθμούς.