Ανέβηκε τρίτη η Φέγενορντ!

Η Φέγενορντ επικράτησε 3-1 της Καμπούρ και πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τους φιλοξενούμενους και άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Τόορνστρα. Στην επανάληψη, η Καμπούρ ισοφάρισε στο 70ο λεπτό αλλά η χαρά της δεν κράτησε πολύ αφού δέκα λεπτά αργότερα ο Κόιτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του ενώ στο 85ο λεπτό ο Ελία σκόραρε για το τελικό 3-1.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 43 βαθμούς και πέρασαν τρίτοι ενώ η Καμπούρ παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού, μία θέση πριν την τελική βαθμολογία, με 16 πόντους.