Θέλτα – Χετάφε: 2-2 (highlights)
Ghana - Ποδόσφαιρο

Ghana - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Θέλτα - Χετάφε στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής για το ισπανικό πρωτάθλημα.
video
Νότια Κορέα-Γκάνα: 2-3 (hls)
Σ' ένα εκπληκτικό παιχνίδι η Γκάνα προηγήθηκε 2-0, είδε την Κορέα να την ισοφαρίζει μέσα σε 3 λεπτά στο δεύτερο μέρος, αλλά είχε τη δύναμη να βρει το νικητήριο γκολ, που τη βάζει "γερά" στο κόλπο της πρόκρισης
video
Πορτογαλία – Γκάνα 3-2 : Ο Μπουκαρί ανεβάζει το θερμόμετρο στο φινάλε! (vid)
Η Γκάνα δνε το βάζει κάτι παρά τα δύο γκολ που δέχθηκε και παρότι εβρισκόμενη στο φάσμα της ήττας, έχει το σθένος να παλέψει μειώνοντας στο 3-2 με γκολ του Μπουκαρί στο 89ο λεπτό. Η άμυνα των Πορτογάλων εκτίθεται ξανά και το ματς γίνεται θρίλερ!
video
Πορτογαλία – Γκάνα 2-1 : O Ζοάο Φέλιξ “καθαρίζει” και σκοράρει! (vid)
Η ισορφάριση των Γκανέζων ενεργοποίησε - όπως φάνηκε - τον εγωισμό των Πορτογάλων που κάθε άλλο παρά πτοήθηκαν έχοντας και τόσους πολλούς σταρ στην γραμμή κρούσης! Ένας εξ αυτών ο 23χρονος Ζοάο Φέλιξ δίνει εκ νέου προβάδισμα πραγματοποιώντας το 2-1!
video
Πορτογαλία – Γκάνα : Πέναλτι, Ρονάλντο και (ιστορικό) γκολ! (vid)
Λύση στην καλά οργανωμένη άμυνα της Γκάνας, βρήκε από το σημείο του πέναλτι η Πορτογαλία και ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Στο 64ο λεπτό ο Ίβηρας σούπερ σταρ κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος το μετέτρεψε σε γκολ γράφοντας ιστορία καθώς είναι πλέον ο μοναδικός παίκτης που έχει σκοράρει σε πέντε διαφορετικά Μουντιάλ!! Περισσότερα από όποιο άλλο σε ένα ρεκόρ που ίσως να μην το φθάσει κανείς άλλος...