Οι Βασίλης Μυριανθόπουλος, Νίκος Παναγιωτόπουλος, Σωτήρης Γκαραγκάνης και Γιάννης Νυφαντόπουλος έτρεξαν στην 1η προκριματική σειρά και τερμάτισαν στην 6η θέση, με επίδοση 39 δευτερόλεπτα και 13 εκατοστά (σ.σ. εφετινό ρεκόρ).
Η δεύτερη σειρά ήταν σαφώς πιο αργή, αλλά τελικά η ελληνική τετράδα έμεινε εκτός τελικού για μία θέση και μόλις τρία εκατοστά του δευτερολέπτου, αφού κατετάγη 9η, με την 8η Δανία να προκρίνεται με χρόνο 39.10.