Κύπρος – Σερβία 0-1: Της έλειψε το γκολ (highlights)

Από ένα καλό ημίχρονο για κάθε ομάδα αλλά η Κύπρος δεν σκόραρε στο δικό της. Το μοναδικό γκολ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για τη νίκη της Σερβίας με 1-0 στην Λάρνακα.

Η Σερβία προηγήθηκε γρήγορα με το γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς ο οποίος έπιασε στον ύπνο την άμυνα της ομάδας του Κετσπάγια σε γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Σάμαρτζιτς (7′).

Οι Σέρβοι κέρδισαν πέναλτι στο δέκατο λεπτό του αγώνα όμως ο Μίτροβιτς νικήθηκε από τον Μολ (11′) και το 0-1 διατηρήθηκε.

Ως το ημίχρονο οι Σέρβοι είχαν κατοχή αλλά δεν απείλησαν ιδιαίτερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κύπριοι βγήκαν καλά στο γήπεδο και πήραν τον έλεγχο απέναντι σε μια Σερβία που έκανε δοκιμές και έχασε την συνοχή της.

Η μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Κετσπάγια ήρθε στο 64ο λεπτό με το σουτ του Πίττα στο δοκάρι.

Απείλησε ξανά με τον Λοΐζου και με τον Αρτυματά μέσα σε ένα λεπτό (82′) ενώ οι Σέρβοι έφτιαξαν δύο φάσεις λίγο πριν το τέλος με άστοχους Γιόβιτς (88′) και Γκατσίνοβιτς (89′).

Τελευταία μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο με τον Πηλέα τετ-α-τετ με τον Ράικοβιτς να μην μπορεί να σκοράρει (90′).

Κύπρος: Μολ – Καρώ (6′ Κυπριανού), Γκόγκιτς, Λαΐφης – Ανδρέου (46′ Σπόλιαριτς), Κούσουλος (75′ Αρτυματάς), Κυριάκου (89′ Πηλέας), Κορέια – Λοΐζου, Χαραλάμπους (83′ Χρυσοστόμου), Πίττας (89′ Κακουλή)

Σερβία: Ράικοβιτς – Μιλένκοβιτς, Μάσοβιτς (85′ Εράκοβιτς), Μπάμπιτς – Ζίβκοβιτς, Μιγιάιλοβιτς, Λούκιτς (46′ Γιόβιτς), Κόστιτς (63′ Ζντιέλαρ) – Σάμαρτζιτς (46′ Τάντιτς), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (76′ Μπάζνταρ), Μίτροβιτς (63′ Γκατσίνοβιτς)