Λευκορωσία – Ανδόρρα 1-0: Νίκη χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον (highlights)

Η Λευκορωσία επικράτησε με 1-0 της Ανδόρρας με 1-0 για τον ένατο όμιλο, με γκολ του Λάπτσεφ.

Σε παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς Λευκορωσία και Ανδόρρα δεν μπορούν να διεκδικίσουν την πρόκριση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, οι τυπικά γηπεδούχοι, επικράτησαν 1-0 της Ανδόρρας.

Η ομάδα του Κάρλος Αλός, ήταν συνολικλα καλύτερη σε σχέση με την Ανδόρρα, χωρίς όμως να παίξει πραγματικά καλό ποδόσφαιρο. Τα λάθη ήταν αρκετά και από τις δύο πλευρές που δεν μπορούσαν με ευκολία να φτάσουν στην αντίπαλη εστία.

Στο πρώτο ημίχρονο στο 27΄απείλησε με κεφαλιά ο Βιέρα, ενώ ο Μοροζόφ είχε μια καλή στιγμή στο 42.

Έπεσε ο ρυθμός, βρήκε δίχτυα με Λάπτσεφ

Στο δέυτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε σε σχέση με το πρώτο. Η Λευκορωσία πίεζε όσο περισσότερο μπορούσε, με τα λάθη να είναι και πάλι αρκετά και για τις δύο ομάδες. Η Ανδόρρα ωστόσο έδωσε βάση στην άμυνα της για να μην δεχτεί γκολ και να μπορούσε να χτυπούσε στην κόντρα.

Η λύτρωση για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 84 με τον Λάπτσεφ που διαμόρφωσε το τελικό 1-0. Ο Μπαχάρ είχε δοκάρι στο 92.

Λευκορωσία: Ιγκνάτοβιτς, Παρχομένκο, Βολκόφ, Πάβλοβετς, Κλίμοβιτς(46΄Κοντσεβόι), Εμπονγκ, Καπλένκο(63΄Γκρόμικο), Πετσένιν(74΄Λάπτσεφ), Καρπόφσκι(63΄Μπαχάρ) Αντιλέφσκι, Μοροζόφ(63΄Σκάβις)

Ανδόρρα: Άλβαρες, Σερβός, Πομάρες(87΄Ρεμόλινς), Γιοβέρα, Ντε Πάμπλος(90΄Ρούμπιο), Μαρτίνεθ, Βαλές, Ρεμπές(66΄Βαλές), Αλάεθ, Βιέρα, Φερνάντεθ(66΄Φερνάντεθ)