Αρμενία – Ουαλία 1-1: Δεν χάρηκε κανείς (highlights)

‘Ενα απίθανο ματς διεξήχθη στο Γέρεβαν με τους Αρμένιους να κάνουν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια τους απέναντι σε μία κάκιστη Ουαλία αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε τη νίκη, με το ματς να μένει στο 1-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τρομερό σουτ του Ζελαριάν στο 6ο μόλις λεπτό με τον Γουάρντ να μην έχει απάντηση. Η Ουαλοί προσπάθησαν μέχρι το 45ο λεπτό να βρουν το γκολ αλλά έχαναν ευκαιρίες, μέχρι που τελικά ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Τικνιζιάν στο 45+1.

Στο δεύτερο μέρος οι Αρμένιοι έπαιζαν μονότερμα, έχαναν τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη με σημαντικότερη αυτή του 61ο λεπτού με το οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Μπιτσακσιάν και στο “ριμπάουντ” ο Ζελαριάν σούταρε άουτ.

Μέχρι το 90ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν χωρίς όμως να μπορούν να σκοράρουν. Το τελικό 1-1 δεν ικανοποιεί κανέναν, παραμόνο τους… Κροάτες.