Κροατία-Ουαλία 1-1: Της «έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις (hls)

Μπορεί να ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά η Κροατία απέτυχε να ξεκινήσει με νίκη, καθώς η Ουαλία ισοφάρισε στο 93’.

Η Κροατία αντιμετώπισε την Ουαλία σε αγώνα για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και παρά το γεγονός ότι ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δέχθηκε την ισοφάριση στην τελευταία φάση του παιχνιδιού και κατέκτησε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Η παρέα του Λουκά Μόντριτς είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με ωραίο σουτ του Κράμαριτς στο 28‘, αλλά δεν κατάφερε να μεγαλώσει το προβάδισμά της, ενώ η Ουαλία παίζοντας κυρίως στις αντεπιθέσεις, βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Μπρόουντχεντ στην μοναδική τελική που είχε στην εστία.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Ουαλία βρίσκεται στην 2η θέση και η Κροατία στην 3η, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό. Στην κορυφή του 4ου Ομίλου βρίσκεται η Τουρκία μετά τη δύσκολη νίκη της επί της Αρμενίας