Λύγισε στο τελευταίο 10λεπτο η ΑΕΛ

Άδοξο αποκλεισμό γνώρισε η Α.Ε. Λεμεσού, η οποία ηττήθηκε με 2-0 από την Άντερλεχτ στις Βρυξέλλες με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Άδοξο αποκλεισμό γνώρισε η Α.Ε. Λεμεσού, η οποία ηττήθηκε με 2-0 από την Άντερλεχτ στις Βρυξέλλες με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η ομάδα της Κύπρου, που είχε νικήσει με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Champions League, άντεξε μέχρι το 81′, όταν ο Μποκανί άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Η ΑΕΛ ανοίχτηκε στη συνέχεια ψάχνοντας το γκολ που θα της έδινε το “εισιτήριο” για τους ομίλους, με αποτέλεσμα στο 89′ ο Ιακοβένκο να κάνει το 2-0 για τους Βέλγους και να τελειώσει την υπόθεση-πρόκριση.

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Ντεσάχτ, Βασιλέβσκι, Κουγιατέ, Οντόι (80′ Γιούχαζ), Μπίλια, Κλιέσταν, Ζιλέ (74′ Μπρούνο), Μποκανί, Ντε Σουτέρ (65′ Ιακοβένκο), Κανού

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Αϊρόσα, Ουόν, Ζούνιορ, Μιγκέλ (79′ Μαϊκόν), Ντεντέ, Νικολάου, Σίλβα (62′ Ντίξον), Βουό, Μοντέιρο (37′ Ζιλμπέρτο), Καρλίτος