Άντερλεχτ – Σεντ Τρουίντεν: 4-1 (highlights)
Σαρλερουά – Άντερλεχτ: Αλλαγή διαιτητή λόγω τραυματισμού (video)
Anderlecht - Ποδόσφαιρο

Anderlecht - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γκενκ – Άντερλεχτ 2-1: Μπάζερ μπίτερ 3ης θέσης
Με πέναλτι στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης η Γκενκ πήρε μεγάλη νίκη επί της πρωτοπόρου Άντερλεχτ και βάζει φωτιά στα πλέι οφ του Βελγίου. Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο μέρος και αν κάτω από τα δοκάρια της Άντερλεχτ δεν ήταν ο Κάσπερ Σμάιχελ θα μπορούσε να έχει σκοράρει μέχρι και
video
Κλαμπ Μπριζ – Άντερλεχτ 3-1: Έβγαζε… φωτιές στο ντέρμπι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ (highlights)
Σημαντική νίκη πέτυχε η Κλαμπ Μπριζ στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ του βελγικού πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της πρωτοπόρου Άντερλεχτ και… επέστρεψε στην κούρσα του τίτλου.
video
Άντερλεχτ-Σεντ Τρουίντεν 4-1: Ένα εξάλεπτο ξέσπασμα αρκούσε (highlights)
Με ένα απίστευτο ξέσπασμα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, η Άντερλεχτ μετέτρεψε το 1-0 υπέρ της Σεντ Τρουίντεν, σε 3-1 και πήρε άλλη μία νίκη στο "Λότο Παρκ", παραμένοντας αήττητη στην έδρα της σε 13 παιχνίδια στο πρωτάθλημα.
video
Άντερλεχτ – Γάνδη 1-0 : Ξόρκισε τους “δαίμονες” και ελπίζει…(highlights)
Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δανού Ντρέγιερ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου η Άντερλεχτ νίκησε 1-0 τη Γάνδη και παρέμεινε μόνη στην 2η θιέση της βαθμολογιίας, κάτω από την Ουνιόν Σεν Ζοιλουάζ
video
Άντερλεχτ-Σεν Ζιλουάζ 2-2: Μοιραίος ο Βερτόνχεν (highlights)
Για ένατο συνεχόμενο ντέρμπι των Βρυξελλών, η Σεν Ζιλουάζ δεν ηττήθηκε από την Άντερλεχτ (8 νίκες-1 ισοπαλία) και με το 2-2 που απέσπασε διατήρησε τη διαφορά των 8 βαθμών στη "μάχη" για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στο Βέλγιο.
video
Λέουβεν-Άντερλεχτ 1-1: “Δώρο” στη Σεν Ζιλουάζ (highlights)
Σε μία αναμέτρηση με πολύ πάθος και αρκετή ένταση η δεύτερη της βαθμολογίας Άντερλεχτ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της γηπεδούχου Λέουβαν και με τους δύο χαμένους βαιμούς, έμεινε εννιά πίσω από την πρωτοπόρο Σεν Ζιλουάζ, την οποία υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική.
video
Άντερλεχτ – Σέρκλ Μπριζ 2-0: Κρατάει μόνο τη νίκη (highlights)
Σ' ένα παιχνίδι κακοποίηση του ποδοσφαίρου η Άντερλεχτ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 της Σερκλ Μπριζ και να μειώσει τη διαφορά από την πρώτη Ουνιόν στους 6 πόντους, μένοντας μόνη δεύτερη με 42β. Στο πρώτο ημίχρονο μέχρι