Μπάγερν-Άρσεναλ 1-0: Στα ημιτελικά με Κίμιχ! (Highlights)

Η Μπάγερν νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ στο Μόναχο, στη ρεβάνς του 2-2 του πρώτου αγώνα στο Λονδίνο και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Δυο δοκάρια και γκολ ο Κίμιχ στο παραγωγικό και αποτελεσματικό δεύτερο ημίχρονο της ομάδας του Τούχελ.

Ανοιχτό ματς με καλό ρυθμό και κλασικές ευκαιρίες, για την Μπάγερν στην εκκίνηση μέχρι και το 24’ και για την Άρσεναλ στη συνέχεια με Νόιερ και Ράγια να έχουν δουλειά και να κρατούν το 0-0 στο ημίχρονο σε προσπάθειες των Μαρτινέλι και Μουσιάλα.

Μετά από σέντρα από δεξιά στο 48’, ο Γκορέτσκα στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στο δοκάρι και μετά σε δεύτερο χρόνο ο Γκερέιρο σουτάρει, δοκάρι και κόρνερ στη μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς.

Σέντρα του Γκερέιρο στο 63’, κεφαλιά του Κίμιχ και 1-0 η Μπάγερν που μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Μπάγερν: Νόιερ, Κίμιχ, Ντε Λιχτ, Ντάιερ, Μαζραουί, Λάιμερ, Γκορέτσκα, Σανέ, Γκερέιρο, Μουσιάλα, Κέιν
Άρσεναλ: Ράγια, Γουάιτ, Σαλιμπά, Γκάμπριελ, Τομιγιάσου, Ζορζίνιο, Έντεγκαρντ, Ράις, Σάκα, Μαρτινέλι, Χάβερτς