Ολυμπιακός Β’-ΟΦΙ 3-2: Νίκη με διπλή ανατροπή

Όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, δυο ο Γιάννης Κωστής για τον Ολυμπιακό που πέτυχε έκτη συνεχόμενη νίκη.

Με διπλή ανατροπή στο σκορ και το νικητήριο γκολ στο 83′, ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε του ΟΦ Ιεράπετρας στο προπονητικό κέντρου του Ρέντη για την 24η αγωνιστική της Super League-2 και ενώ βαθμιολογικό ενδιαφέρον είχε μόνο η ομάδα της Κρήτης για την θέση που θα καταλάβει στον 2ο όμιλο της κατηγορίας, καθώς οι δεύτερες ομάδες του Big-4 (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ), έχουν εγγυημένη συμμετοχή και δεν υποβιβάζονται.

Και τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα της Ιεράπετρας να προηγείται στο 53′ και σκόρερ τον Πάρτικ Βουό, ενώ στο 66′ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Γιάννη Κωστή.

Πέντε λεπτά, αργότερα (71′), οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμα του σκορ (1-2) από το γκολ του Χουάν Κατάλντι και πάλι ο Ολυμπιακός έφτασε σε δεύτερη ισοφάριση στο 73′ και τον Αλγκασίμ Μπα να χρίζεται σκόρερ.

Οι “ερυθρόλευκοι” επιδίωξαν και τρίτο γκολ, το οποίο πέτυχε και πάλι ο Γιάννης Κωστή.

Ο Ολυμπιακός είναι στην 9η θέση με 26 βαθμούς και ο ΟΦ Ιερπάτρας στην έβδομη (35β.).

Ολυμπιακός Β: Στουρνάρας, Μπα, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Κεραμίδας, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης, Ι. Ιμπαγάσα, Κωστή, Χρυσόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Μούλερ, Τσορνομάζ, Βουό, Κατάλντι, Ζήσης, Μπλανκ Καζάου, Καραμπέτσος, Ντέντλερ.