Χανιά – Απόλλων Λάρισας 2-1: Ανώτεροι οι γηπεδούχοι (hls)

Τα Χανιά επικράτησαν με 2-1 επί του Απόλλων Λάρισας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής για την Super League 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η ομάδα των Χανιών πήρε νωρίς προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ του Μπραμπίγια. Μόλις στο 12′ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με πλάσε του Ομπράντοβιτς κάνοντας το 1-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 16ο λεπτό ο Τριανταφυλλάκος με κεφαλιά.

Σημαντική νίκη για τα Χανιά, τα οποία μειώσαν τη διαφορά στο -4 από την δεύτερη θέση. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έφτασε στους 38 βαθμούς αντίθετα ο Απόλλων Λάρισας έμεινε στην 8η θέση με 24.

Συνθέσεις:

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης (83’ Ζιούλης), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (83’ Σωτηράκος) , Βασιλόγιαννης, Μπραμπίγια (72’ Σουντουρά), Κάσσος (56’ Γκίνο).

Απόλλων Λάρισας (Κώστας Φρατζέσκος): Αστράς, Καμπέρης (46’ Μπάμπης), Μόρας, Σκούπρας, Λίταινας (46’ Μπαλογιάννης), Μπάλλας, Γιάκος (46’ Σούλτσε), Χατζής, Αθανασιάδης (66’ Γκουντρουμπής), Τασιούλης, Ομπράντοβιτς (66’ Σέχου).