ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Το γκολ της ζωής του Τοροσίδη (vid)

Με κούρσα πίσω από τη μεσαία γραμμή και λόμπα έξω από την περιοχή και πάνω από τον Σάχα ο Τοροσίδης πέτυχε το γκολ της ζωής του απέναντι στην ΑΕΚ στο ματς που σκόραρε δύο φορές.

Δικαιολογημένα το παιχνίδι της σεζόν 2009-10 ανήκει στον Βασίλη Τοροσίδη. Με την ΑΕΚ να χάνει ευκαιρίες είναι εκείνος που με δυναμική κεφαλιά πάνω από τον Χουανφράν άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι βγήκαν δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο ώσπου ο Τοροσίδης με ένα υπέροχο γκολ να κάνει το 2-0. Αφού πήρε τη μπάλα στον άξονα της μεσαίας γραμμής πίσω από το κέντρο και πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του κρέμασε τον Σάχα με λόμπα έξω από την περιοχή.

Η ΑΕΚ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Νέμεθ. Οι δύο ομάδες πάντως θα τα έλεγαν ξανά μετά από μερικούς μήνες στα play off.