Ο απόλυτος Ολυμπιακός και το σερί νικών

Το 14/14 και τα 28 ματς χωρίς ήττα, είναι αν μην τι άλλο άξιο θαυμασμού.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Λαμίας με 4-1 για την όγδοη αγωνιστική των playoffs της Super League «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Κράτησε όμως αυτό σαν πληροφορία και δώστε βάση. Οι «ερυθρόλευκοι» την εφετινή σεζόν έχουν το απόλυτο 14/14 στα παιχνίδια τους, όταν βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο. Δεύτερον παραμένουν αήττητοι, στα τελευταία 28 παιχνίδια της Super League, όταν προηγούνται στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας 26 νίκες και δύο ισοπαλίες, με την τελευταία ήττα να είναι από τον Άρη, στις 18 Σεπτεμβρίου το 2022 με 2-1. Τρίτον έχει καταφέρει να βρει δίχτυα στα πέντε τελευταία παιχνίδια σκοράροντας μάλιστα 14 τέρματα.