Ανόρθωση: «Καυτός» Ουάρντα με δύο γκολ

Σοπύπερ εμφάνιση από τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ.

Με 5-1 επικράτησε σε φιλικό της Καρμιώτισσας η Ανόρθωση την Παρασκευή (3/9), έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αμρ Ουάρντα.

Ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός έκανε ανεπίσημο ντεμπούτο στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραρε δύο τέρματα στο 64′ και στο 66′.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετικός, ενώ για την νυν ομάδα του ξεχώρισε και ο νεαρός Αναστάσιος Μότης, ο οποίος σκόραρε το πρώτο γκολ στον αγώνα (63′), ενώ ένα τέρμα σημείωσε και ο Θεοφάνης Λουκά (84′).

Στις καθυστερήσεις σκόραρε και ο Πόποβιτς, ενώ στο 85′ είχε μειώσει προσωρινά σε 4-1 ο Γεμπλί.

Να σημειωθεί πως την πρώτη του εμφάνιση με την Ανόρθωση έκανε και ένας άλλος πρώην του ΠΑΟΚ, ο Νίκα Νινούα, που έπαιξε στα πρώτα 45 λεπτά του ματς.