Χρήσιμος βαθμός για Πάρμα και Φροζινόνε (video)

Σε ένα κακό παιχνίδι, Πάρμα και Φροζινόνε έμειναν στο 0-0! Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με δέκα παίκτες στο τελευταίο ημίωρο!

Το ματς του Ένιο Ταρντίνι θα ξεχαστεί γρήγορα και έτσι πρέπει! Η Πάρμα προσπάθησε για ένα ημίχρονο να παίξει μπάλα… η Φροζινόνε όχι! Από μια καλή στιγμή στο πρώτο ημίχρονο με τον Τζαμπάνο (22′) για τους φιλοξενούμενους και τον Σιλιγκάρντι (40′) για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάρμα έμεινε με δέκα παίκτες στο 61ο λεπτό! Ο Στούλατς χτύπησε τον Τσίμπσα με τις τάπες και είδε δίκαια την κόκκινη κάρτα! Η Φροζινόνε έπρεπε να βγει στην επίθεση και να παίξει μπάλα κάτι που δεν ξέρει να κάνει! Η μοναδική καλή στιγμή ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Σέπε έστειλε εντυπωσιακά σε κόρνερ την κεφαλιά του Φλουτ.

ΠΑΡΜΑ : Σέπε, Ιακοπόνι, Μπρούνο Άλβες, Γκαλιόλο, Γκόμπι, Στούλατς, Ντεϊόλα, Ριγκόνι (85′ Γκράσι), Ζερβίνιο, Σιλιγκάρντι (79′ Ινγκλέζε), Τσεράβολο (74′ Μπαστόνι)

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ : Σπορτιέλο, Γκολντανίγκα, Αριάουντο, Καπουάνο, Τζαμπάνο, Τσίμπσα (70′ Γκόρι), Μαϊέλο, Μπεγκέτο, Τσάνο (86′ Φλουτ), Κάμπελ (80′ Σόντιμο), Τσοφάνι