Γουέστ Χαμ-Λούτον 3-1: Τα «σφυριά» επισημοποίησαν τον υποβιβασμό της Λούτον με ανατροπή (highlights)

Η Γουέστ Χαμ ανέτρεψε το 0-1 του ημιχρόνου και η Λούτον αποχαιρέτησε από απόψε την Premier League. Τζέιμς Γουόρντ-Πράους (54'), Τόμας Σούτσεκ (65') και Τζορτζ Έρθι (76') απάντησαν εις τριπλούν στο γκολ του Άλμπερτ Σάμπι-Λοκόνγκα από το 6ο λεπτό.

Γουέστ Χαμ και Λούτον τέθηκαν αντιμέτωπες για την προ τελευταία αγωνιστική της Premier League και παρότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν τα «ρέστα» τους για να παραμείνουν στην πρώτη κατηγορία, τα «σφυριά» είχαν αντίθετη άποψη.

Το γκολ του Λοκονγκά από το 6ο λεπτό χάρισε χαμόγελα στην πλευρά της νεοφώτιστης, ωστόσο αυτή κράτησε μόνο για 48 λεπτά. Ο ΓουόρντΠράουζ στο 54΄ ισοφάρισε για τους Λονδρέζους, για να έρθουν Σούτσεκ (65΄) και Έρθι (76΄) να γράψουν το τελικό 3-1.