Εύκολη βραδιά για τη Ρόμα (video)

Η Ρόμα σκόραρε νωρίς και πέρασε εύκολα από τη Βερόνα κόντρα στην Κιέβο με 3-0, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της κατάταξης.

Η Ρόμα ήταν αήττητη στα τελευταία ένδεκα παιχνίδια της κόντρα στην Κιέβο Βερόνα στη Σέριε Α και δε δυσκολεύθηκε να επεκτείνει το σερί της απέναντι στους “τζιαλομπλού”, φτάνοντας σε εύκολη νίκη με σκορ 3-0.

Παρά τις πολλές απουσίες, οι Ρωμαίοι πήραν γρήγορο προβάδισμα με τον Ελ Σαράουι στο 8ο λεπτό, έφτασαν ένα δεκάλεπτο αργότερα σε δεύτερο τέρμα με τον Τζέκο. Ο Μιράντε κράτησε ανέπαφη την εστία του στις απαιτήσεις που του προέβαλε ο Τζόρτζεβιτς κι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων.

Το τέρμα του Κόλαροφ στο 51ο λεπτό “κλείδωσε” οριστικά κι αμετάκλητα τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του ντι Φραντσέσκο, που είχε και δύο δοκάρια με τους Τζέκο, Ελ Σαράουι.