Αυτοκτόνησε η Κάλιαρι!

Η Κάλιαρι κρατούσε τη νίκη για 92 λεπτά αλλά στο τέλος η Έμπολι ισοφάρισε σε 1-1 και πλέον είναι δύσκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους στη μάχη της παραμονής.

Οι γηπεδούχοι γνώριζαν ότι η νίκη ήταν επιτακτική ανάγκη εάν ήθελαν να παραμείνουν ζωντανοί στη διεκδίκηση της παραμονής αλλά στο τέλος αυτοκτόνησαν. Το μοναδικό τέρμα τους σημείωσε ο Ζοάο Πέδρο στο 20ο λεπτό αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Βετσίνο ισοφάρισε.

Έτσι, με αυτή την ισοπαλία, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 21 βαθμούς και παρέμειναν στη 18η θέση ενώ η Έμπολι έχει πλέον 30 βαθμούς παραμένοντας στη 13η θέση.