Επέστρεψε απο την…κόλαση και παρέμεινε σε τροχιά Ευρώπης η Νάπολι

Τα χειρότερα απέφυγε η Νάπολι στην αναμέτρηση με τη Βερόνα στο «Ντιέγκο Μαραντόνα»...

Η Νάπολι πανηγυρίζει σπουδαία νίκη απέναντι στην Βερόνα με σκορ 2-1, μετά απο ανατροπή, με την ίδια να πλησιάζει όλο και περισσότερο στην πρώτη πεντάδα.

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, με την Βερόνα να αδυνατεί να βρει ρυθμό. Η Νάπολι είχε τον απόλυτο έλεγχο, όμως παρά τις ευκαιρίες, δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με το σκορ να παραμένει στο 0-0 μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Βερόνα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι με τον Ντιέγκο Κόπολα να χάνει σπουδαία ευκαιρία στο 47ο λεπτό. Τελικά οι “Τζιαλομπλού” κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 72′ με κεφαλιά του Κόπολα.

Ωστόσο, η απάντηση της Νάπολι δεν άργησε να έρθει, με τον Ενζονζέ να ισοφαρίζει στο 79′. Ασταμάτητοι οι “Παρτενοπέι, κάνουν δυο τα τέρματά τους στο 87′ με εντυπωσιακό σουτ του Κβαρατσχέλια. Η ομάδα του Ματζάρι παίρνει την νίκη ανατρέποντας ένα κρίσιμο παιχνίδι. Η ήττα αυτή “κρατάει” στα χαμηλά στρώματα την Βερόνα, που μάχεται για τη σωτηρία.